«Welcome to Ukraine»: у ЧДТУ презентували унікальний підручник-розмовник для іноземців

30 березня 2023 року у Черкаському державному технологічному університеті під час круглого столу «Реалізація на Черкащині Програми з розвитку та функціонування української мови» за участю Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя та очільників обласних державних установ завідувачка кафедри української мови та загального мовознавства Олена Пчелінцева вперше презентувала унікальний підручник-розмовник «Welcome to Ukraine».

Підручник для іноземців «Welcome to Ukraine. Іntensive course of languages» («Ласкаво просимо до України» (авторки: Лариса Пятковська, Олена Пчелінцева, Тетяна Ісаєнко, Олена Деньга, дизайнерка-ілюстраторка Вікторія Кудревич) – це інтенсивний курс української мови як іноземної для носіїв англійської мови – студентів, бізнесменів, туристів та усіх охочих вивчати українську мову «з нуля». Курс розрахований на три місяці навчання, але може бути використаний як довідник та розмовник для короткострокового перебування іноземців в Україні.

Авторки видання ставили за мету спонукати людину заговорити українською і відчувати себе вільно й комфортно в українськомовному середовищі.

Видання ґрунтується на багаторічному професійному досвіді викладання української мови як іноземної, пройшло апробацію в різних навчальних групах, враховує зауваження та побажання численних рецензентів та бета-рідерів – науковців, викладачів, студентів – представників різних країн та носіїв різних мов.

Унікальність підручника зумовлено такими особливостями:

1. Використання інфографіки – авторських малюнків для легкого сприйняття й швидкого запам’ятовування. Система інфографіки розроблена професійним дизайнером у тандемі з авторським колективом.

2. Системне подолання міжкультурних бар’єрів: підручник починається з розділу «Культурні моменти», написаного рідною мовою, що полегшує входження іноземця у мовно-культурний простір України, допомагає долати труднощі орієнтації у базових ситуаціях спілкування. Цей принцип системно реалізований і в основній частині підручника.

3. Універсальність. Видання може бути представлено у версіях польською, китайською, арабською, грецькою, французькою, турецькою мовами, можлива підготовка підручника німецькою, іспанською та іншими європейськими мовами. 

4. Професійна англо-українська аудіоверсія (виконавці – носії англійської та української мов).

Структура підручника:

* «Cultural moments» – інформація з ілюстраціями про традиції та особливості культури України.

* «Survival Ukrainian» – курс української мови: лексика, граматика, вправи на закріплення лексики і граматики, діалоги. 

* «Ukrainian songs» – популярні українські пісні з перекладом англійською мовою.

* Grammar Reference books (Ukrainian).

* Аудіоматеріали двома мовами (додаток до підручника).

На початку квітня у Вроцлавському університеті за цим підручником починається курс української мови для поляків та іноземців, щопроживають у Польщі.